3 zasady systematyczności w nauce języka angielskiego

Nauka języka angielskiego, kurs angielskiego online

Jak nauczyć się angielskiego? To najczęściej zadawane mi pytanie.

Dziś kilka wskazówek, które pomogą Ci podnieść skuteczność nauki angielskiego.

Nauka języka angielskiego, kurs angielskiego online, 1

Abyś nauczył się angielskiego i mógł go w przyszłości swobodnie używać, musisz rozpocząć od razu, nie od jutra, od przyszłego tygodnia czy od września. Nie.

Zacznij od razu! A jeśli chcesz osiągnąć długotrwały rezultat, musisz systematycznie uczyć się słówek i zwrotów. Gdy już będziesz miał wrażenie, że wszystko zapamiętałeś, warto systematycznie powtarzać. Każdy bowiem wie, że nieużywanie języka angielskiego prowadzi do jego zapominania.

Jak więc podejść do tematu, aby systematyczna nauka angielskiego nie była trudem, koniecznością, lecz przyjemnością?

Systematyczność możesz wypracować.

Systematyczność to nie cecha, z którą musisz się urodzić. Systematyczności w nauce angielskiego możesz się nauczyć. Systematyczność możesz sobie zorganizować. Ale jak to zrobić w sytuacji, kiedy masz tak wiele zajęć i tak wiele atrakcyjnych „rozpraszaczy” wokół siebie? Z jednej strony obowiązki, szkoła, praca, zakupy, sprzątanie… Z drugiej gry komputerowe, w telefonie, PS, Xbox, gry na tablecie, Facebook i inne portale społecznościowe, do tego jeszcze wielogodzinne przeglądanie stron internetowych.

Ogranicz to wszystko, zyskasz całe mnóstwo czasu, do wykorzystania w dowolny sposób. Na przykład na rozwój osobisty, naukę angielskiego czy innych języków obcych, na aktywny wypoczynek, treningi sportowe itp.

Oto proponowane przeze mnie 3 kroki do systematyczności w nauce angielskiego

  1. Zaplanuj systematyczność Twojej nauki angielskiego

Ustal plan nauki i podziel ją na etapy. Wyznacz sobie realny cel. Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego ustal czas w ciągu dnia, który poświecisz na naukę. W zależności od Twojego planu dnia, może to być poranek przy kawie, jeszcze przed otwarciem maili w pracy. Może to być pierwsza rzecz, która robisz podczas przerwy obiadowej. Choć ja wolę uczyć się z rana, kiedy mam „świeżą” głowę, nie ma przeszkód, abyś Ty uczył się angielskiego o dowolnej porze dnia.  Jeśli wolisz naukę wieczorem, ustal, że 15 minut przed kolacją poświęcasz na naukę kolejnych słówek angielskich. Kluczowe do osiągnięcia celu jest to, abyś Ty sam trzymał się tego, co ustaliłeś.

  1. Podziel materiał na małe części

Wiadomo, że małe kęsy łatwiej przełknąć. Tak samo jest z nauką. Cały materiał podziel na mniejsze części. To ważne, bo mała ilość nowej wiedzy jest przyswajana łatwiej. Nie będziesz przytłoczony ogromem nowych słówek. Twoje nastawienie będzie lepsze. Będziesz miał poczucie satysfakcji po zapamiętaniu małej części nowych słówek angielskich.

  1. Sytuacje wyjątkowe – pamiętaj o Twoim celu

W wyjątkowych sytuacjach może Ci się zdarzyć pominięcie nauki angielskiego w danym dniu. Ale to nie powód, by się załamywać, zrywać z systematycznością i zmieniać cały plan nauki angielskiego. Zamiast tego, kolejnego dnia po prostu wróć do ustalonego planu. Jeśli Ci się uda, spróbuj odrobić zaległy materiał. Jeśli nie w ciągu jednego, to w ciągu kilku następnych dni. Ale nawet, jeśli nie uda Ci się nadrobić zaległości, to podążając za planem dojdziesz do celu, który ustaliłeś na początku o jeden dzień później. Ale najważniejsze jest to, że dojdziesz do celu.

 

Jak zaplanować systematyczną naukę podstaw angielskiego z kursem 1000 słów angielskich?

Rozpoczynając naukę z naszym kursem słówek angielskich możesz przyjąć, że przez miesiąc nauczysz się 1000 nowych słów angielskich. Ustal ile słów dziennie musisz poznać. Po prostu podziel liczbę słówek z kursu (czyli 1000) przez liczbę dni w miesiącu (czyli 30 dni). Wychodzi na to, że każdego dnia powinieneś nauczyć się 33,33 słówka (ok, powiedzmy, że uczysz się po 34 słówka dziennie). To nie dużo, na pewno dasz radę.

W kolejnym miesiącu powtórz wszystkie słówka, aby je utrwalić.

Obecnie nasz kurs angielskiego, sprzedawany w standardowej cenie 197 zł w abonamencie na 6 miesięcy jest dostępny ZA DARMO, dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się angielskiego. Właśnie teraz do końca sierpnia kurs angielskiego online 1000 słów angielskich jest dostępny BEZPŁATNIE. Od września 2016 r. kurs ten będzie dostępny w nowej odsłonie w standardowej cenie 197 zł za abonament na 6 miesięcy. Dlatego teraz udostępniamy go w pełnej wersji, ze wszystkimi funkcjonalnościami, dla każdego, kto go potrzebuje, bez opłat. Powiedz o tym kursie kolegom z pracy, przyjaciółce, mamie, tacie i siostrze. Powiedz komu tylko chcesz. Każdy z nich może jeszcze skorzystać z bezpłatnego kursu angielskiego.

Kliknij tutaj ANGIELSKI ONLINE, aby uzyskać bezpłatny kurs angielskiego online.

Posłuchaj również darmowych lekcji angielskiego udostępnianych w naszym serwisie,

  1. tutaj Lekcja angielskiego „W muzeum”

albo tutaj Happy Mother’s Day (darmowy mini kurs angielskiego o rodzinie).

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0 Responses on 3 zasady systematyczności w nauce języka angielskiego"

Leave a Message